Yazar Caner Tür ile Söyleşi

1-) Kendinizi tanıtır mısınız?

01.07.1995’ de Çorum Merkezde doğdum. Ordu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümlerinden mezun oldum. 5 yıl kadar müzikle, 3 yıl kadar da futbolla ilgilendim. Birçok yerde solistlik yaptım. Çocukluğumdan beri hayalim iyi bir sanatçı ya da futbolcu olabilmekti ama yaşanan terslikler bugüne kadar olan yaşam sürecimde bunlara izin vermedi. Bende bütün duygularımı, hislerimi kaleme döktüm ve ilk kitabımı çıkardım. Kendime ait yazmış olduğum şarkılarımda bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ‘’ Bir Yaşam Dolendosu’’ isimli ilk eserimin içinde de yer alıyor. İnancımı ve hayalimi gerçekleştirmek için mücadelem hala devam ediyor. Bununla alakalı yazmış olduğum çok sevdiğim bir söz var: “Hayatta her şey senin elinde inancında, sevincinde yaşamında, sebebi de…”

2-) Kendinize idol edindiğiniz ya da onun ilhamı ile yazıyorum dediğiniz yazar, ya da kimse var mı?
Varsa adlarını söyler misiniz?

Yazar olarak yok ama aynı zamanda müzikle de ilgilendiğim için çocukluktan idol olarak gördüğüm ve şarkı söylemeye başladığım zamanlarda çok fazla dinlediğim ve tarzını şarkılarını beğendiğim, sevdiğim Gökhan Türkmen var.

3-) Hayattaki en büyük hayaliniz ve amacınız nedir?

Hayattaki en büyük hayalim kendi yazmış olduğum şarkılarımı ve kitaplarımı değerli dinleyicilere, okurlara, duyurabilmek, ulaştırabilmektir.

4-) Yazmaya nasıl başladınız?

15-16 yaşlarında müziğe, şarkı söylemeye, duygularımı, hislerimi kaleme aktarmam gerektiğini düşündüğüm zaman başladım.
5-) Günün en çok hangi vaktini seversiniz?

Geceyi severim. Sessizliğin, sakinliğin, huzurun olduğu geceyi.

6-) Toplam kaç kitap çıkardınız?

Yakın zamanda yayımlanan ilk eserimdir.

7-) Çıkarttığınız ilk kitabın ismi nedir ve neden o ismi koydunuz?

İlk kitabımın ismi ‘’ Bir Yaşam Dolendosu’’ dur. Kitabın içinde yaşamdan, eskide kaldığını düşündüğüm saf temiz hislerden, duygulardan ve kendi yaşantımdan bahsettiğim için, aynı zamanda müziğin benim için özel bir yeri olduğundan ve yazmış olduğum ilk şarkımda kitabımın içinde yer aldığından bu ismi koydum. ‘’Dolendo’’ kelimesinin anlamı müzik terimidir. Anlamı yukarda da belirttiğim gibi eskiye özlem ve bütün hisler duygular demektir.

😎 Hayatta vazgeçmem dediğiniz şeyler nelerdir?
Kişisel yapı ve karakter olarak iyilik, vicdan, merhamet ve haktan asla vazgeçmem. Ve bana iyi gelen yazmaktan, şarkı söylemekten.

9-) Yazarken motive olmak için yaptığınız bir şey var mı?

Evet var. Sessizliğin, doğanın içinde bulunduğum kişisel alanım olan bir yerde, sevdiğim şarkılar eşliğinde yazmak.

10-) Yazar adaylarına ne gibi tavsiyeler verirsiniz?

Yaşanmışlıklarını, duygularını, hislerini kaleme döküp ve zihninde bulunan düşüncelerini, kendi iç dünyalarını kelimelere cümlelere dökebilmelerini ve bunu yapmak için yaşamlarında olan her kareden olumlu ya da olumsuz bir katkı alabildiklerini benimsemelerini tavsiye ederim.

Katılın!

Hoşgeldiniz
Yazılarınızı, Şiirlerinizi, Videolarınızı, Resimlerinizi Paylaşın

Yorumlar

Henüz yorum yok
×