Yazar Hanife Şişman ile Söyleşi

Merhaba!

1-Değerli yazarımız, sizi daha iyi tanımamız için bizlere kendinizden bahseder misiniz? 

1999 İzmir doğumluyum. Aslen Erzurumluyum.İzmirde ikamet ediyorum. Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum.2021de DEÜ’nde Pedagojik Formasyon aldım. Şu anda Anadolu Üniversitesinde Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü okumaktayım. Çeşitli dergi ve projelerde yer almaya devam ediyorum

2-Edebiyatla ilgilenmeye, edebi eserler yazmaya ne zaman başladınız?

Çok küçük yaşlarda edebiyata ve sanata merakım vardı. Ortaokulda sınıf öğretmenimin teşvikiyle yazma serüvenine başladım .Gerçek anlamda ilk eserlerimi 19 yaşında yazmaya başladım.

3-Basılı veya e-kitap olarak yayında bir kitabınız var mı? Henüz bir kitabınız yoksa eğer kitap çıkartmayı düşünüyor musunuz, böyle bir hayaliniz var mı?

Basılı şu anda bir kitabım mevcut değil. Çok yakın zamanda basıma gidecek bir şiir kitabımın taslağını hazırlamakla meşgulüm.

4-Okumayı hoşlandığınız tür hangisidir?

Klasik kitaplar beni daha çok etkiliyor.

5-Kendinize örnek aldığınız bir yazar veya yazarlar var mı, varsa bunlar hangileridir?

İsmet Özel, Necip Fazıl Kısakürek ,Mehmet Akif Ersoy

6-Güncel çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Su anda birçok dergide yer almaya çalışıyorum.Bazi Web sitelerinde düzenli olarak yazıyorum. Ayrıca birçok derleme projelerinde de yer almaya çalışıyorum. Şu anda (3-6 yaş arası) çocuklar için hikaye ve masal kitapları hazırlıyorum.

7-Genç okurlara seslenmek ister misiniz? Genç okurlara iletmek istediğiniz bir mesajınız varsa röportajımız vesilesiyle düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Bol bol okuyup ,araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum.

Sizi tanıdığımıza memnun olduk. Röportajımıza ayırdığınız değerli vaktiniz için çok teşekkür ederiz. Size İhakalem edebi web sitesi olarak yazın hayatınızda başarılar dileriz.

 

 

Katılın!

Hoşgeldiniz
Yazılarınızı, Şiirlerinizi, Videolarınızı, Resimlerinizi Paylaşın

Yorumlar

Henüz yorum yok
×